قالب وردپرس

مراکز توانمندسازی استانی با مأموریت ارائه مشاوره های رایگان و برگزاری نشست های تخصصی رایگان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دستگاه های اجرایی هر استان ایجاد شده اند.
راه اندازی مرکز توانمندسازی استان قزوین در آبان ماه 1398 انجام پذیرفت و از دیماه 1398 خدمات مشاوره ای و نشست های تخصصی برگزار گردیدند.
همچنین در اردیبهشت ماه 1399 مجوز راه اندازی مرکز توانمندسازی استان البرز دریافت شد و از تیرماه 1399 خدمات مشاوره ای و نشست های تخصصی در این استان آغاز گردیده است.


سرفصل های فعالیت این مراکز به شرح ذیل عبارتند از:


صادرات و واردات

گمرک و واردات
در این سرفصل کلیه مباحث مرتبط با مسایل گمرکی شرکت ها از سطح مقدماتی تا سطح پیشرفته ارائه می گردد و شرکت ها می توانند با ساده ترین مسایل گمرکی نظیر نحوه اخذ کارت بازرگانی تا پیچیده ترین مباحث گمرکی آشنا شوند.
صادرات

در این سرفصل کلیه مباحث مرتبط با مسایل صادراتی در کشورهای مختلف از سطح مقدماتی تا پیشرفته ارائه می گردد.

تامین منابع مالی

تامین مالی و سرمایه پذیری

تامین مالی و سرمایه پذیری در زمینه مکانیزم‌های تأمین مالی در کشور، شناسایی و انتخاب مناسب‌ترین مسیرهای تأمین مالی برای شرکت، اصلاح ساختار سازمانی و سایر پیش نیازها جهت آمادگی برای جذب منابع مالی و افزایش شانس موفقیت آن و ... است.

قیمت گذاری سهام و ارزش‌گذاری دانش فنی

از آنجایی که تحقق اقتصاد دانش بنیان مستلزم شکل گیری زیست بومی است که در آن کلیه حقوق صاحبان ایده به طور دقیق محاسبه و ثبت گردد، توجه به ارزشگذاری فناوری و کسب و کارهای نوآورانه ، امری مهم و اجتناب ناپذیر می باشد. این سرفصل با هدف استاندارد نمودن فرآیندهای شناسایی، محاسبه ارزش و ثبت دارایی های کسب و کارهای دانش بنیان ، تعریف شده است.

روش های مذاکره با سرمایه گذار
سرفصل روش های مذاکره با سرمایه گذاران به شرکت ها کمک می نماید که بتوانند تعریفی برنده-برنده در مذاکرات خود با سرمایه گذاران داشته باشند.
ورود به بورس و فرابورس

در این سرفصل راهکارهای ورود یک شرکت به بورس و فرابورس، بررسی اولیه قابلیت شرکت برای پذیرش و تایید در بورس و فرابورس، معرفی حمایت ها و تسهیلات و ... انجام می شود.

توسعه بازار و فروش

بازاریابی و فروش
این سرفصل شامل تحلیل بازارهای هدف، کانال های فروش، برندسازی، استراتژی های ورود به بازار و ... است.
تحقیقات بازار

این سرفصل شامل تحقیقات بازار در زمینه بررسی و تعیین بازار، شناسایی بازارهای هدف بالقوه و بالفعل برای فناوری، بررسی و تعیین وضعیت تولید و مصرف جهانی محصول در بازارهای هدف و ... است.

قیمت گذاری محصول

این سرفصل به منظور تعیین قیمت یک کالا یا مجموعه ای از کالاها به منظور عرضه به بازار با در نظر گرفتن شرایط رقابتی ارائه می شود.

بازاریابی دیجیتال

این سرفصل به منظور ارائه بهترین راهکارها برای بازاریابى و تبلیغات در فضای اینترنتی تعریف شده است.

ارجاع کار و معاملات دولتی (مناقصات)

سرفصل ارجاع کار و معاملات دولتی در زمینه رفع ابهام، قواعد و الزامات اجرایی ارجاع کار و مناقصات ارائه می گردد.

بیمه و مالیات

بیمه تامین اجتماعی

این سرفصل پیرامون کلیه قوانین کار و تامین اجتماعی، تهیه و تنظیم لایحه دفاعیه جهت ارایه به سازمان تامین اجتماعی، بررسی قراردادها از نظر بیمه و ارائه خدمات مشاوره ای قبل و بعد از عقد قرارداد با محوریت بیمه سازمان تامین اجتماعی و ... می باشد.

مالیات
این سرفصل پیرامون تهیه و تنظیم کلیه صورت های مالی، تنظیم اظهارنامه مالیاتی، معافیت های مالیاتی، حل اختلاف با ممیزان مالیاتی و ... است.

حقوقی و مالکیت فکری

حقوقی کسب و کار
در این سرفصل حقوق قراردادها، ویرایش و نگارش قراردادهای تجاری، قوانین تجارت، ثبت تغییرات اساسنامه و هیات مدیره شرکت، قوانین اسناد تجاری، حقوق مالکیت فکری و ... ارائه می گردد.
ثبت اختراع بین المللی
این سرفصل به منظور ارائه بهترین راهکارها برای ثبت اختراع در سایر کشور‌ها به شرکت‌های متقاضی ارائه می گردد.
ثبت علائم تجاری
در این سرفصل بهترین راهکارها برای ثبت علائم تجاری ارائه می گردد.
جستجو، تحلیل و استفاده از محتوای پاتنت

در این سرفصل جستجو، تحلیل و استفاده از محتوای پتنت به منظور ارائه بهترین راهکارها برای جمع آوری اطلاعات در حوزه پتنت ارائه می گردد.

قانون کار
این سرفصل پیرامون کلیه قوانین کار، روابط کار، مدیریت کارخانه، امور اداری، پرسنلی و ... تهیه و تنظیم لایحه دفاعیه جهت ارایه به سازمان مربوطه، بررسی قراردادها از نظر قوانین کار می باشد.

مدیریت و اداره بنگاه

استراتژی و توسعه کسب و کار

این سرفصل پیرامون برنامه ریزی های استراتژیک برای توسعه کسب و کار، تصمیم گیری های مدیریتی، انتخاب و طراحی انواع مدل های کسب و کار و ... است.

مدیریت و ساختار سازمانی

این سرفصل در زمینه شناخت انواع ساختارهای سازمانی و الزامات استفاده از هر یک، طراحی و ایجاد ساختار سازمانی مناسب، مدیریت و نحوه نظارت و ارزیابی بر خط تولید، کنترل کیفیت، انبارداری، حل چالش‌های مدیریتی مدیران و مشاوره در تصمیمات مدیریتی و ... است.

منابع انسانی و آسیب شناسی
این سرفصل در زمینه تحلیل و طراحی شغل، مدیریت برنامه ها و پروژه‌های آموزش و توسعه منابع انسانی در شرکت‌ها، انتخاب، مصاحبه و ارزیابی افراد و جذب نیروی انسانی جدید، کار تیمی و افزایش اثربخشی تیم‌های کاری، ارزیابی و تحلیل تیپ شخصیتی افراد شرکت و ... است.
معرفی مراکز رشد و پارک ها
این سرفصل پیرامون شرایط و ضوابط عمومی پذیرش و استقرار، تسهیلات قابل ارائه برای شرکت و هسته های فناور مستقر شده، نحوه ورود به پارک پس از گذراندن دوره استقرار در مرکز رشد و ... است.
روابط عمومی و مدیریت ارتباط با مشتری
این سرفصل در مورد زمینه های مرتبط با مدیریت ارتباط با مشتریان ، ایجاد بازار های جدید، ارتباط با مطبوعات، استفاده از شبکه های مجازی، برگزاری مراسم و رویدادها و ... است.