آموزش یکی از روش­های پایه­ای است که افراد و کسب و کارها می ­توانند از طریق آن دانش و مهارت خود را ارتقاء دهند. مشاوران نیک پندار شریف نیز در راستای مأموریت خود، کارگاه ­های آموزشی عمومی و تخصصی را برگزار می­ کند.

کارگاه های آموزشی عمومی یا ترویجی، کارگاه هایی هستند که در حوزه معرفی فرآیندهای ارزیابی و حمایت از شرکت های دانش بنیان و خلاق برگزار می ­شوند. این کارگاه­ ها مورد حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هستند و به صورت رایگان و دوره­ای برای افراد علاقه­ مند برگزار می ­شوند.

کارگاه های تخصصی در حوزه­ های مختلف کسب و کار مانند “بیمه”، “صادرات و واردات”، “بازاریابی”، “مالیات”، “تامین مالی” “منابع انسانی” و غیره برگزار می ­شوند.

کارگاه ­های آموزشی می ­تواند حضوری یا مجازی باشند. در کارگاه­ های آموزشی حضوری، فرد آموزنده با حضور در محل برگزاری کارگاه آموزشی، در تعامل مستقیمی با مدرس و سایر آموزندگان قرار می­ گیرد. در کارگاه ­های آموزشی مجازی که معمولا بر روی یکی از پلتفرم ­های اینترنتی انجام می ­شود، آموزنده به صورت غیرحضوری با مدرس و سایر آموزندگان در ارتباط است.

شرکت منش از سال 1398 به صورت گسترده در دو استان قزوین و البرز فعالیت برگزاری کارگاه­ های آموزشی عمومی و تخصصی را آغاز کرده است و هم به صورت مستقل و هم در قالب کارگزار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پارک علم و فناوری قزوین کارگاه­های آموزشی را برگزار می ­نماید.